Adem Ramadani

Fukaraja

 1. Fukaraja
 2. Fundi Im
 3. Nena Me Nje Sy
 4. Nje Ezan Dyve Na Thrret
 5. O Njeri O Gjynahqar
 6. Qaben Spari Kur E Pash
 7. Te Pagjeturit
 8. Ti Krenohu Me Shami


Sharko/Download : Adem Ramadani-Fukaraja (Album 2009).zip

This entry was posted in Adem Ramadani, audio. Bookmark the permalink.

200 Responses to Adem Ramadani

 1. suela says:

  Selam Alejkum PAQJA DHE MESHIRA E ALLHUT ME JU dhe te gjith muslimat kudo qe jan SELAM ALJKUM NGA SUMEJA

 2. luljeta says:

  All_llahu te shperbleft e falenderojm All_llahun xh.l.sh qe na ka ullzue ne rrugen e drejt.

 3. lali says:

  selam-alejkum shum keng e mir ishalla allahu te shperben mete mira pergjithmon

 4. berin says:

  allahu ashte i madh ajo grua qe ka shami zoti e shperblen

 5. kosovarja says:

  selamun alejkum All-llahu ishperbleft te gjith Muslimant ku do qe jan ne bot
  Faleminderimi i takon All-llahut Krijuesit te Gjithsis paqja dhe meshira e All-llahut qoft mbi Muhammedin a.s mbi Familjen e ti Sahabet e ti dhe gjith Muslimanet qe e ndjekin rrugen e ti deri ne diten e gjykimit amin
  All-llahu e shperbleft Adem Ramadanin per ilahijat shum te mira aaaa
  selamun alejkum ve rahmetullahi ve bereketuhu.

 6. SeLam AleJkUm oOo bre Adem Ramadani teper teper mir kendon
  inshAll-llah All-llahu e shperblen me te mira si ne kete dunjo po ashtu ne Ahiret Amin Amin inshAll-llah<3

 7. edona says:

  ket kang te preferume vetem per mu a po haha zoti ju madheroft bravo se qeto ilaj=hi po te qesin ne drit behu muslima sa je qall mlohu me shami sa je ne ket jet

 8. krenare says:

  selam alejkum allahu te rujtu adem ramdani na knaqere me keto ilahi na fladite zemren allahu ku don gjenin muslam deri nrug te gjenit e sleam alejkum

 9. mexhide says:

  shum shum ilahi te mira inshallah ALLAHU XH.SH te shperblen me te gjitha te mirat

 10. Lulzimi says:

  Selam Alejkum besimtar te fes ma te persosur Te All-llahut dhe te Kuranit E Lusim All-llahun qe te na bashkoj dhe te na forcoj ne fen tone Islamin dhe All-llahu i shkatrroft ata te cilet po Manipolojn me Dinin e All-llahut si dhe ata te pa besimtaret i Djegt Zjarri i Xhehnemit ne fund ta Lusim All-llahun per Meshir ndaj Muslimaneve te Botes. Amin Amin Amin Selam Alejkum Luli Vushtrri

 11. iliri says:

  S.A gz qe nji njeri u kthy ne anen e all-llahut .Po nji vrejte e kam sa e di un nuk ban te kendohet ilahi me efekte dhe instomental ndoshta jom gabim un po allahu me falt .

  A.S per gjith

 12. Gëzim says:

  Allahu ju ruajtë nga çdo e keqe ne këtë botë dhe iu mëshiroftë në botën tjetër

 13. sermi says:

  selamun alejkum shiqir zoti xhitaka mundsu me upendu o adem shum shum ilahije te mira po kendon.ishalla ALLAHU na falt gabimet ena meshiron te gjithve…………………………….

 14. besmmi'r says:

  adem ramadani i ka ilahit ma te miraa kujt i vjen inati thot se i ka ilahit ma te kshia a a qashtu

 15. Bujar says:

  ALlahu ju shperbleft kretjve Amin veq vazhdoni perpara

 16. hida says:

  SELEM o adem ramadani e ishalla allohu te shperblen me xhenetin firdajuz se ti na flladit zemrt e te gjith muslimonve e e e dim se ka ni zot ju pershendes te gjithve vllezer e motra muslimone ********************

 17. alban says:

  elhamdulilah prej All-llahut qe e ka udhzu edhe shume i mir kisha dashur
  te vij ni her te na ne gjilan

 18. kera says:

  zoti me ne edhe ne me te mos ta leshoj kur nga dora se kena fene me te mir ne bot dhe ska kush naj ndryshon e kena zotin me ne edhe muhammedin a.sv.s zoti me ne edhe na bekoft

 19. sabina says:

  selam alejkum shum flm adem ramadani qe i kendon kto ilahi se na duhet me i ndegjuar se kina shum dobi prej tyre.shum ilahij te mira te lumt eselam alejkum.

 20. naki says:

  eslamu alejkum ju pershendes vllezrit dhe motrat tona allahu na ruajt prej denimit, allahu na forcovte imanin ton selamu alejkum.

 21. eLi says:

  Selam Alejkum PAQJA DHE MESHIRA E ALLHUT ME JU dhe te gjith muslimat kudo qe jan SELAM ALJKUM NGA SUMEJA

 22. jetmir says:

  selam mualejkum zoti te shperbleft me temira per keto ilahije te mira zoti na udhzoft ne ruk te drejt

 23. regjep says:

  selam ualekum t gjith vllezr musliman the motra muslimane adem to prshndes nga zemra kshtu munt tna thkeni nga ruga e zotit prveq ne gurbeqart q jetojm n gurbet f l m pr kto ilahije vazhdo kshtu

 24. Shemsedin says:

  Selam alejkum te gjithve juve mir asht me degjue ilahija po masmiri asht me lizue apo edhe me degjue Kur’an se asht fjala e Allahut.
  Besaj se Kur’ani depertan ne zemren e besimtarit edhe te qetson edhe e shton Imanin apo besimin ndaj Allahut.
  Siqka thene Allahu te ala: Thuaj: Nëse e doni All-llahun, atëherë ejani pas meje që All-llahu të ju dojë, t’ju falë mëkatet tuaja, se All-llahu është që fal shumë, mëshiron shumë.

  Selam alejkum!

 25. Suada says:

  Paqja dhe meshira e ALLAHUT xh.sh. qoft mbi Mhamedin a.s. mbi shoket e tij dhe mbi te gjith ne.
  Allahu te dha nje za aq te bukur o vella, dhe elhamdulilah qe po e shfrytezon per ta larguar njerzimin nga devijimi, Allahu edhe me tej te ndihmoft dhe gjith neve na mundesoft qe edhe shum koh te degjojm ilahi kaq te bukura…!!

 26. umejsa says:

  s a te lumt adem veq perpara se naj knaqe zemrat tona me kto ilahi te mira ALLAHU SHPERBLEFT ME XHENETIN FIRDAVS AMINNNNN

 27. Radio Shqip says:

  Ju lumt, shum faqe e mire.

 28. e says:

  eselamu alejkum ALLAHU te shperblefte me keto kenge o adem ramadani eselamu alejkum nga e

 29. vile says:

  ALLAHU ju shperbleft te gjith muslimaneve deri a ahiret ZOTI na i falt mekatet te gjithve ZOTI NA RUAJT

 30. muharrem says:

  selamun alejekum nje falednerim per adem ramadanin per keto ilahi te mira dhe zoti e bekoft familen e ti ishalla ka jet te te lumtur nuk po di qa me shkru ma shum veq ishalla zoti te gjith muslimont kudo qe gjindeni zoti i bekoft

 31. vjollca says:

  selam aljekkum myslimanve gjithve ku te qejan, veq ti ADEM RAMADANI ZOTI TE SHPERBLEFT ME XHENNET se me ilahi ipapare je veq vazhtu sa me shum suksese en jet ju pershendes ZOTI JU BEKOFT ME TE MIRA SELAM ALEJKKUM.

 32. besa says:

  selam alejkum elhamdulilah prej Zotit qe me ka udhezu ne rrugen e drejt qe nga vegjelia e um ka rujt nga haramet e tash i bej 4 vite qe e kam mbulesen.Shume me pelqejn ilahit nganjeher lotet um dalin kur i degjoj sidomos te burhan dhe nysret kurtishit. Allahu na ruajt te gjith myslimaneve dhe na bashkoft ne xhenet.

 33. smajli says:

  selamu alejkum o adem ramadani shum mir kendon bre allahu te ndihmoft

 34. bleona says:

  ISHAALLA VALLA SERMI NA FAL TE GJITHVE .
  AMIN TE LUMT GOJA TY

 35. mina says:

  selam alejkum ju pershendes te gjithve
  sa per ilahi jan shum shum te bukura vetm vazhdo adem

 36. adenlarela says:

  selam aleykym kjo esht nje faqe per ilahi shum e bukur allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat e jetes me te mirat e shpirtit.

 37. enes says:

  SELAM AJEKUM ALLAHU TE SHPERBLEFT TY DHE TE GJITH MUSLIMANET AN E MBAN BOTES JETEN DHE VDEKJEN TA KA DHURUAR ALLAHU PO ASHTU DHE GEZIMET DHE HIDHERIMET.BESO NE ALLAH PASTAJ TJERAT VIN DALNGADAL SELAM ALEJKUM NGA ENESI.

 38. s.a ahhahu ju shperbleft ilahi qe freskon shpirin e imanin qe e forcon allahu ju meshirift ne kete bote ene boten tjeter ishallha

 39. resa says:

  Es-selam Alejkum. Allahu i mshiroft gjith Besimtaret Muslima. Allahu e shperbleft Adem Ramadanin, per ilahi shum te mira e veqanta per mu asht Nje Ezan dyve na thrret/ Es-selam Alejkum gjirh Muslimanve…

 40. abc says:

  Selam Alejkum,

  e kom ni pytje:

  a ta kan leju Autoret e Ilahive me i postu n’internet edhe tjert me i shkarku,

  apo i poston pa dijenin e tyre.

  Gjynah osht nese e bon pa e marr miratimin e tyre.

  InshAllah Allahu t’shperblen per mundin qe pe bon, po inshAllah osht ashtu qysh duhet !

 41. Mirlinda says:

  S.a Allahu Ju SHperrbleft me Gjithe te miratt..

 42. besfort xhema says:

  Es-selamu alejkum Allahu ju shperbleft te xhithve juve dhe ndegjuesit e juaj Zoti na bashkoft me ju ne xhennet

 43. Elif says:

  selamu alejkum o adem te lumt goja per keta ilahi kaq te bukura qe po i the allahu te shperbleft me te mira …………….

 44. mimoza says:

  Allahu te shperblefte y shume me se pari elham qe te ka udhezuar e pastaj per sevape tjera vazhdo edhe me tutje mos u ndal,me perpara kenget tuaja nuk me kane pelqyer por tani skam se ku te shkoj .
  Allahu na i falte te gjitheve gabimet tona.Selam Alejkum.

 45. berat says:

  allahu te shperbleft me xhenet

 46. sali says:

  selam alejkum adem ramadani te ruajt allahu ku do qe gjendesh na flladite zemren me keto ilahi shum te mira e ishalla zoti gabimet na falte gjithve muslimonve

 47. jehona says:

  selam alejkum
  ALLAHU i rujte zerin adem ramadanit
  ALLAHU e shperblefte me te gjitha te mira

 48. Elif says:

  es selamu alejkum vellezer dhe motra muslimane zoti ju shperbleft per pjesmarje ne kete web faqe gjithashtu edhe ty adem zoti te shperbleft….

 49. vetoni says:

  allahu i shperbleftte gjith muslimanet me gjenetul firdofs ndersa pabesimtaret i hedht ne zjarr te gjehnemit

 50. arsim says:

  allahu i shperbleft gjith ata musliman dhe ja boft kabull ket ramazan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *