Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

Sharko/Download : Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë.zip

This entry was posted in Mevlid. Bookmark the permalink.

125 Responses to Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

 1. ardi says:

  shum e bukur kji web faqe urime mujai i shejt i ramazanit

 2. erhan says:

  es-selamu alejkum urime muaji i shenjte i ramazanit allahu ju shperbleft te gjith musliman kudo qe jeni njashtu me fat ju koft edhe fiter bajrami qe eshte duke na ardhur me gjithe te mirat allahu ju shperbleft musliman te ndruar

 3. emra berisa says:

  selam alekum vlasni une jam emra nga italija ju koft perhai ramazani vlasni musliman

 4. bedri leposhtaku says:

  selam aly kym allu ju shhrblevt per keto sms te gjithe besimtareve je deshiroj ne ket bot dhe ne at bot te gjitha te mirat dhe te kem sa ma shum dashuri per njerin tjetrin dhe ta duam njerin tjetrin vetem keshtu pran njerit tjetrit o all na rujaj prej te kqiav dhe te gjithe ata qe agjeruan allu i shhrblevt me te mira ne jet` o all te adhuroj nuk zot per veq teje selam aly kym

 5. fortesa says:

  eselamu alejkum

 6. amire says:

  allah rasiolsun hrkesi

 7. bajram bazaj says:

  Eselemu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu. Falenderimi i takoan All0llahut s.h.w.t. Vllazni e motra muslimane All-llahu ju shperbleft me xhennetin me te lart ,firdewusin e urime kurban bajrami te gjithëve muslimanve kudo qe ndodhen ne rruzullin toksor.Eselamun Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.

 8. LIRIDON says:

  SE-SELAJMUN ALEJKUM URIME KURBAN BAJRAI

 9. bruno jukaj says:

  adhahu ju shpebleft me xhehnet

 10. Lojra says:

  Falëminderit për kët postim.

 11. Salihu says:

  Urime ju qofte gjithë muslimanve ky muaj i shenjt “SAFER-REBIUL EVVEL”1432 (Muaji i Mevludit, lindjes së pengamberit tonë Muhamedit a.s.) sepse këtë njeri All-llahu xh.sh. e gradoi me gradën më të lartë në rruzullin tokësor dhe i pershëndes gjithë popullin musliman me përshëndetjen muslimane Eselamu Alejkum Ve Rahmetullahu Ve Bereketuhu…Ne fund kam një këshillë që gjithë populli musliman të ndjekin rrugën e Muhamedit a.s se po që se do ta ndjekim këtë rrugë do te ishte gjithqka më mirë,në rrugë të drejtë dhe në vend të vet…

 12. ajet says:

  selam alekum vellazer e motra muslimon allau ju shperbleft me keto ilahi kuran allau ishalla me gjenet na shprblen te gjithve muslimonve ku do qe jemi

 13. Al-Moslem says:

  Sa i perket mevludit esht e ndaluar, nese ne do te veprojme si i derguari yne muhamdedi s.a.v.s ateher ne nuk duhet te ndegjojmeato te ashtuquajtura mevlud.
  ( Meso, Lexo, Studio. )

 14. dautaj says:

  Selamu Alejkum

 15. bashki says:

  o vellezer mevludi eshte risi ne fe dhe nuk ka baz ne fen islame.lereni risite se ju qojn ne humbje dhe humbja ju qon ne zjar.allahu na udhezovt ne rrug te drejt

 16. BENSFOR says:

  OSELAM ALEJKIM JU PERSHENDES TE XHITHVE MUSLIMAN KUSH E DEXHON MEVLUDI E LINDJES S PEGAMBERIT TON MUHAMEDIT A.S ALLAI JU SHPERBLEFT

 17. ali says:

  Vallahi na kenaqet me kete mevlud,sa per mew ludin lejohet apo jo kete e dine njerez me te ndritur dhe me te ditur se sa neve por ne ne rradhe te pere duhet te shikojme edukaten tone nese i pershtatet edukates se te derguarit te All-llahut apo jo sepse shkojme ne xhami dhe merremi me muhabete dhe ulemi ne menyre te papershtatur duke u shtrire me kembe nga kibla. pra dua te theksoj qe e keqja nuk na vjen nga mewludi por nga largimi i sunetit te Muhammed Mustafait alejhi salatu ve selam pra vellezer te dashur mos u kapni ne deget e holla sepse vjen momenti dhe rrezohemi por kapuni ne dege te shendosha qe te kemi jet gjatesi ne fe dhe te dalim inshaallah nga kjo bote me iman. dh sa per mevludin kush e ka lexuar ka shikuar qe aty ka vetem shartet e imanit ,islamit etj qe nuk jane as mekruh dhe as haram ,hajt vellezer te ftojme me paqe ne islam dhe jo te behemi pengese ne thirrje islame ESELAMUN ALEJKUM TE GJITH ATYRE QE JANE KAPUR PAS KUR’ANIT TE ALL-LLAHUT XH.XH DHE SUNETIT TE PEJGAMBERIT A.S DHE ALL-LLAHU I DREJTOFTE TE GJITHE NJEREZIT NE RRUGE TE DREJTE.

 18. SHQIPTARIA says:

  URIME TE GJITHE MUSLIMANEVE MUAJT E SHENJTE REXHEP,SHABAN DHE RAMAZAN UROJ QE ALL-LLAHU XH.SH. TE NA E LEHTESOJE AGJERIMIN E MUAJIT TE SHENJTE RAMAZAN DHE TE NA E SHTOJE SA ME TEPER BESIMIN

 19. besim says:

  SELAM ALEJUKUM VELLAZEN MUSLIMAN SHUME PO MPELQEN KJO FAQE URIME RAMAZANIN MUAJIN E RAHMETIT ALLAHU JU MESHIROFT eselam alejukum

 20. Sylejman says:

  ALLAHU ju shperbleft

 21. lavdrim says:

  ALLAHU ju shperbleft

 22. isamedin says:

  eselamualejkum vllazen muslimon perhar ju koft muaji i bekuar i ramazanit veselamu alejkum

 23. arben says:

  Eselamu Alejkum Te gjithve muslimanve keto ilahi me kan pelqyer shum megjith zemer allahu e shperbleft Z.gazmend Hyda shum zonin e mir e kaa eselamun alejkum tgjithve.

 24. hack says:

  selam mualejkum
  vllezer dhe motra te islamit

 25. blerina lochka says:

  zoti jus hperbleft me kto ilahi kaq te mira

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *