Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

Sharko/Download : Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë.zip

This entry was posted in Mevlid. Bookmark the permalink.

125 Responses to Mevludi dhe Ilahi në gjuhën shqipë

 1. wildane wehapi says:

  URIME MUAJI I SHEJT I RAMAZANIT TEGJITH BESIMTAREVE KUDO QE JAN ZOTI U SHPERBLEFT E UA PRANOFT AGJERIMIN INSH’aLLAH ME TE MIR E KALOJM KET RAMAZAN DHE ZOTI INSH’ALLAH NAI FAL GJYNAHET POR VETEM ME PENDIM TEK ALLAHU XH.SH

  ES-SELAMU ALEJKUM

 2. albina says:

  URIME FESTA E RAMAZANIT . ZOTI JU NDIHMOFT JUVE TE GJITH NJERZEVE MUSLIMAN. ZOTI ESHTE NJA ATI I KOFSHIM FAL. ALLAHU EKBER

 3. Tinna says:

  selam alejkum urime muaji i shejt ramazanit All-llahu na e boft kabull inshalla e na ruajt na gjdo e keqee e inshalla nai fal mekatet qe i kemi bo selam alejkum All-llahu ju shperbleft me xhehnetin Firdeus inshalla

 4. Shaban says:

  EsselamuAlejjkum Urime muaji i Ramazanit e inshallah Zoti na i fal gabimet me qellime dhe pa qellime e Allahu na udhzoft ne rrugen mat mir ju pershendes S.A

 5. agon says:

  esselamualejkum urime muaij i ramazanit all-llahu na e boft kabul ket muaj te ramazanit te gjithve muslimanve dhe na run prej te kshijave dhe inshala naj fal gabimet te gjithve muslimanve kudo qe jane neper bot dhe all-llahu jav letson agjerimin ne ket muaj te shejt eselamualejkum

 6. Shyqyri says:

  eselamunalejkem urime muaji i shenjet i ramazanit All-llahu na e baft kabull.Me an te keti mesazhi ua uroi te gjith muslimanve muajin e shenjet te RAMAZANIT.Zoti i bekoft.

 7. senad says:

  selam alejkum ve rahmetullahu ve berekatuhu urime muaji i shenjt ramazanit allahu na boft kabull ket muaj te shenjt edhe na e lehtesoft te gjithve muslimanve po kisha aps deshir qe ta kisha marr ket kuran shqip apo me downloadu eselam alejkum

 8. ina says:

  shum mir msashz

 9. alba dhe fatmirja says:

  Selam Aleykum vellazen dhe motra musliman ju urojm kete muajin e shenjt ramazanit e Allahu ju shpebleft ne kete dunja po dhe ne ate dunja.Allahu eshte me i madhi dhe inshaAllah na fale gabime dhe na pranon duat .AMIN… deshmoj e deklarojm qe Allahu eshte nje dhe se Muhamedi (s.a.v.s) eshte rrobe edhe i derguar i tij.We Aleykum selam.

 10. jam rushit nga ffronca jav uroj te gjithve vllazrive e motrave festen e fiter bajramit dhe te gjithve atyne qe kan ngjinue iav boj perhajr bajramin dhe insholla all-llahu iav bon ramazanin e shejt kabull allahu ii shpeblevt te gjith muslimant anemon botes e insholla all-llahu iav ka npranue duat besoj dhe deklaroj se aall llahu asht nje dhe se muhamedi a.s asht i derguari amin selom alejkum te gjith

 11. ajshe says:

  Ju pershendes me peshendetjen islame eselamu alejkum-paqja shpeimi qoft mbi te gjith ju….Ju pershendes prej zemre qe jeni mundu kaq per keto ilahije te kendshme qe un kaloj ghith diten duke degju keto ilahije…Gith ju qe jeni mundu per keto ilahije Allahu ju shperbleft ne kete dunja po edhe ne dunjan tjeter qe eshte me rendesi….eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu

 12. egzona mehmeti says:

  Selam alejkum bravo ju qoftë sa bukur i keni shkruar kto mesazhe edhe juve gjithashtu zoti ju ndimoft.

 13. gani says:

  pse be motra dhe vllazen besimtare myslimane shqiptare po mirni me myvlida kure muhamed mustafaj se ka bo ni gja te tile as sahabet r a

 14. shkodrani says:

  selam alejkum keshtu tuhet keshtu shkon islami allahu ju qoft xhenet

 15. arbenita says:

  selam alejkum zoti ja beft kabull gjith ramaznin zoti na falt te kqiat me qellim dhe pa qelli ja uroj fiter bajramin te gjithve muslimanve

 16. njomza says:

  selam alejkum. ju uroj gjith muslimaneve festen e kurban bajramit.dhe i lutem Allahut qe tna i fal gabimet tona….

 17. ademi says:

  selam alekum falenderimi itakon allahut zotit te xhithsis paqja dhe meshira eallahut qof me ju dhe mbi xhith ymetin emuhamet mustafas urime festa e kurbanit texhith muslimanve allahu esht krijuesi xhithsis amin

 18. altini says:

  zoti ju ruft qe ma qetsoni zemren

 19. Abdurrahman says:

  S.A Allahu ju shperbleft per ket kendim te ambel jarabelalemin me xhenetin firdeus juve dhe at a qe e degjojn duke mos e zgjatur veq dhasht i madhi e ju degjofshin sa me shummmmmm Selam Alejkum we rahmetullah

 20. ramize says:

  selam alejkum All-llahi ju shperbeleft

 21. muharremi says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRA PAQI FAT

 22. Samir Raba says:

  All-llahu i ruan qdo musliman ku do qe jan.

 23. ujkani says:

  inshallaha all-llahu na udhzon gjith muslimanve ne rrugen e vet.allahu na i falt mekatet.insalla all-llahu ju shperblen per kto komente qe me qetsuan.leilahe ilalla muhamed resul alla

 24. bujar says:

  zoti ju ruajt te gjithe muslimanet kudo qe jane zoti ju dhasht shendet lumturi dhe bereqet ne ket jete dhe jeten tjeter ahiretin

 25. Abdulbesir says:

  allahu ju shperbleft per ket klip

 26. o njerez besoni ne Allahun xheleshanuhu qe te keni shpetin nga xhehnemi se shejtani ju mashtron dhe ju shtyn te beni paregullsi ndaj Zotit mos e harroni namazin,agjeroni mujin eshejt ramazanin kryeni obligimin e Zotit dhe Allahu do t’ju shperblej selam alejkum

 27. e selamu alejkym te qithdhe vlaznive dhe motrave tona te tan boten qi qinden me emrin e zotit kofshmi te besyar atina se vetem aj na peshton prej tan punave te ranshme dhe pundhe te papastruar me besim na dot jemi te pshutar nga tan te rensijat n ekit bot dhe besomjim hiq ta menim se qjeter sko se prej denimit peshtojmi vetem me beslim te adhait besoni dhe dot jeni te peshtuar prej dites mate ranshme mes u habitni se gurbeti nuk na hup fejen ton dhe si jemi ne ven te huaj
  zoti asht me neve ku po jemi edhe na ahda na nimo,n te jesmi besemtor si jemi per qith mohen rugen e drejt na jep amin eselamu alejkym

 28. nehar says:

  jeni shum te mire dhe inshall zoti ne xhenet

 29. Selam Aleykum vellazen dhe motra musliman Allahu ju shpebleft .Allahu eshte me i madhi dhe inshaAllah na fale gabime dhe na pranon duat .AMIN… deshmoj e deklarojm qe Allahu eshte nje dhe se Muhamedi (s.a.v.s) eshte rrobe edhe i derguar i tij.We Aleykum selam.

 30. Zaim Mullamisini says:

  Selam Aleykum… deshta me ju pyt a ka filma te hz. muhammedit als. ne gjuhem shqipe… nuk di mir me shenu shqip dota shenoj edhe ne gjermanisht.

  selam alaykum . brüder und schwestern ich habe eine frage , kennt ihr filme über den islam auf albanisch .. oder wo ich es bekomme

 31. ZEHADIN says:

  eselamun alejkum ve rametullahi ve berekaruhu.
  O MYSLIMAN KA ARDHE KOHA QE TI KTHJELLONI ZEMRAT E JUAJA SE NESE VAZHDOHET NE KETE DREJTIM NA PO SHKOJME KAH HUMNERA, PO NDRYSHONI MENDJEN DHE FILLONI TE BANI IBADET PER ALLAHUN SE TE AI KEMI MBESHTETJEN DHE AI I RREGULLON TE GJITHA PROBLEMET JETSORE. PRANDAJ ESHTE KOHA E FUNDIT TE NDJEKIM RRUGEN E ALLAHUT SE VETEM PREJ TIJ NDIHME DHE SHPETIM KERKOJME.
  ESELAMUN ALEJKUM.

 32. tina says:

  allahu ju dnimoft

 33. jeton says:

  s.a shum tmira

 34. miri says:

  selam mualekum valla shum bukur pe kendoni mevludin ama esht edhe ma bukur me kendu me mekam te opojes ALL-LLAHU JU SHPER BLEFT

 35. hamdi says:

  selam alejkum vllazni musliman dhe motra muslimane ju uroj ket muaji i mevludit e selam alejkum we rrahmetula ju pershedet hamdia nga ferizaji

 36. Arjeta says:

  Selam Alejkum falemderimi i takon vetem Allahut xh.sh dhe Muhamedit a,s dashta me i pershendet se shum mir pe knojn mevludin Allahu i shperbleft Me Xhenet Inshalla gjith Muslimanet ku do qe jan ne gurbet e ne kososv, Selam Alejkum

 37. ajshja says:

  selam alejkum ju pershendes me pershendetjen islame shum e mire faqja allahu ju shperbleft me xhenetin firdaus es selam alejkum

 38. sulejman says:

  allahu na rujt nga punt e kqija naj jeop besimet e muslimanlukut dhe ne avfron ma afer veti dhe tjemi besimtar te kuranit dhe ta percedhim rugen e adhahut tjemi me respekte nga prindurit nga vlaznija nga motrat dhe kojshit ta dimi se cidhi asht ma i moqem dhe se duhet respekyt te kemi per ata shka jan mate moqem se na
  hu edhe jem besimtor te adhahut dhe kemi respekt edhe te adhahu qeleshanu hu elutemi tna pranon qdo nji lutje qe e bami te zoti i nderuar ..;selamu alejkym dhe rahmetula.

 39. SAMIR says:

  falenderimi i takon allahut xheleshanuhu dhe te dashmit ton muhamedit alejhiselam qe na dha te mira ne ket bot dhe na udhezoi ne rug te drejt per jeten e perhershme

 40. adnan says:

  urime ramazani shqiptar ku da qe jeni

 41. muhamet says:

  Selam Alejkum Vllezer Musliman Allahu Ju Shperbleft Per Kete Web te Qillum Ishalla Allahu NA Pranon Qdo Lutje Dhe Na I Fal GJynahet E na Udhezon Ne Rruge Te Drejt Alejkum Selam.

 42. Rimi81 says:

  Eselem alejkum. Shume faleminderit nga ju per keto ilahi kaq te mia.
  u jemi shume mirenjohes per keto ilahi. Inshallah All-llahu xheleshanuhu ju shperblen per mundin qe keni bere.
  Eselem alejkum.

 43. Rimi Gjilan says:

  All-llahu ju shperblefte me Xhennet inshallah.

 44. Rimi Gjilan says:

  Eselem alejkum.
  All-llahu Xheleshanuhu ju shperblefte inshallah per keto ilahi kaq te
  bukura qe na i keni sjell neve si vizitor te ketij web sajti.
  Qe te kemi mundesi permes web sajtit tuaj ti ndegjojme keto ilahi te embla per zemrat dhe shpirtat musliman.
  Eselem alejkum gjith juve vellezer e motra muslimane.
  All-llahu qofte i kenaqur me te gith ju, dhe me te gjith ne muslimanet.

 45. Hakim Ilazi says:

  All-llahu ju shberbleft Mulla Sallah Feta edhe Mulla Jahir Beqiri per kendimin e Mevludit me zerin e lules se rinis.Ze i embel dhe i dashur per shpirtin e muslimanit.selam nga Hakimi.

 46. visar says:

  o All-lla bej qe keta bit e ademit qe te perulen ty qe te adhurojn ty qe te agjeroj muajin e ramazarit per ty o All-lla Amin inshAlla

 47. jeta says:

  ju pershendes Es selam ajlekum i kam lecuar gjitha qe kishit shenu ju lumt zoti ju shperbleft juve e gjith te tjeret.

 48. sali says:

  un jav uroj ramazanin dhe ju kisha lyt te gjith te falejn sepse zoti te she gjdo kund un kam deshir te gjith te falenb

 49. Adem says:

  EselamuAlejkum Urime Muaji i Shejt I Ramazanit Tan Muslimanëve Ne Bot Kush Agjëron Zoti Ua Bëftë Kabull Agjërimin dhe Zoti ua Lehtsoft

 50. ermira says:

  ME fat muaji i shenjt i ramazanit te gjith besimtarve kudo qe jan dhe ALL-AHU i maadherueshem ua pranoft agjerimin dhe ALL-AHU ju shperbleft em gjith te mirat..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *