Adem Ramadani

Adem Ramadani – Jetim me babё e nanё

 1. Shkurorёzimi
 2. Çane Kalaja
 3. Burrat e Sodit
 4. Hysen Aga
 5. Kurbeti
 6. Ugurolla Pajazit Be Djalё
 7. Brahim Pasha
 8. Selman Kadria


Sharko/Download : ademramadani-Jetim-me-Babe-e-Nane-2008.zip

This entry was posted in Adem Ramadani, audio. Bookmark the permalink.

226 Responses to Adem Ramadani

 1. jehona says:

  selam alejkum allahu te shperbleft me te gjith te mira shum ilahi te miraaaaaaaaa ju pershendes shumm

 2. Selam Alejkum motra dhe vllazni,ju pershendes qe te gjithve,por me se shumti deshta te pershendes Vllaun Adem Ramadani,Inshalla ZOTI e shperblen me te gjitha te mirat ne kete bot,,… ju pershendes gjithve.
  Zoti na Bekoft

 3. karrabati says:

  selam alejkum o adem ramadani veq ishala zoti ta pagoft per keto ilahi qe na e freskove shpyrtin veq ju pershendet regja nga karaqeva e dardanes

 4. nezha says:

  te lumt goja per keto ilahi te bukura zoti te shperbleft me gjenet.

 5. Adem Ramadani bravo te koft zoti te dergoft ne rrug te drejt zoti ti paguft denimet bravo adem te pershendetmi gjith bujanoci

 6. muhadin says:

  adem mos lejo kengetaret me ti vjedhe ilahit me iba kange zoti trujte se je ma imiri eselamu alejkum

 7. ALBERT KOZHANI says:

  all-llahu ju shperbleft per ket mund

 8. fisnik says:

  Adem Ramadani maj i miri per ilahi

 9. rinor says:

  selem alejkum adem ramadani per mu osht ma i miri per ilahi veq vagjdo

 10. lirije says:

  ALLAHU te shperbleft me te gjithat te mirat ne ket jet

 11. amire says:

  selam alejkum o adem ramadani zoti te begoft em keto ilahit e tuaa muslimanet i gezonn te pershendes nga amire abdylii

 12. Besijan says:

  selam alejkum i pershendes te gjith muslimant dhe e kam nje porosi per te gjith qe te mos e len vendlindjen asnjeher.nuk dua ne asnje shtet te jetoj perveq vendlindjes.shpirtin e kam ne vendlin^dje ndersa trupin ne gurbet . faleminderit shum per ilahijen .Te gjita fjalet e tua jan te sakta.

 13. amet says:

  selam alekum i pershdes gjie muslimante ku gjinnden qten a rujne zoti prej te kqijave.

 14. lule says:

  shum zonin e mir ta ka fal All-llahu shum mir po i kendon ilahit zoti te shptbleft me xhenet

 15. Gostivari says:

  Selamu Alejkum, Se pari e pershendes Vllain tone Adem Ramdanin per ilahijet e bukra dhe Allahu i shperbleft vllezerit qe kontribojn per kete web faqe

 16. sevdija says:

  te pershendes nga zemra dhe te shperbleft zoti me kto lahi aq te bukra si po i kendon

 17. erijoni says:

  All-LLahu ju shpërbleft o vllezër muslimanë per gjithë kete mundë qe poebani . All-llahu s v t , në kuranin famë lartë thotë,… O ju që besuat, kthehuni te All-llahu duke u penduar me besnikëri the fisnikeri të plotë .(tahrim.8)

 18. nazmiu says:

  thuaj,O ithtarët e librit,ejani të biem në një fjalë të përbashkët mes nesh dhe jush:se do të adhurojmë vetëm Allahun, se nuk do t,i shoqërojmë atij asgjë (në adhurim)dhe se nuk dotambajmë për zot njëri-tjetrin ,në vend te Allahut!”Nëse ata nukë pranojnë, atëherë thuaju:”Dëshmoni se ne i jemi nënshtruar Allahut!”(Ali Imran,64).

 19. muslimi says:

  “Ne të kemi zbritur ty (o Muhamed)Librin më te vërtetë, si përmbushës të shkrimeve të mëparshme dhe mbrojtës të tyre,Prandaj gjykoji ata sipas asaj që të ka zbritur Allahu dhe mos ndiq dëshirat e tyre,duke u shmangur kështu nga e vërteta që të është shpallur.Ne për secilin nga ju kemi sjellë një ligj dhe një rrugë të qartë.Sikur të donte Allahu,do t,ju kishte bër një popullë të vetëm,por ai kërkonë qe tju provojë në atë që ju ka dhënë,andajë bëni gara për punë të mira!Të gjithë do të ktheheni te Allahu e Ai do tju lajmrojë për qështjet ,rreth të cilave kishit kundërshti.”(El-Maideh,48).2

 20. merdi says:

  adem ramdani kendon shum mir edhe zoti te bekoft me te mir ne bot

 21. arben says:

  zoti te shprbleft adem

 22. brravo adem tlumt goje

 23. Hilal says:

  Zoti ju shperbleft per kto ilahi kaq te mira… Selam alejkum ju prsh te gjithve

 24. Moza says:

  ESELAMUN ALEJKUM.jam nga shqipria e martuar ne maqedoni me mungn shum familja ilahijet tua jan te vetemet qe ma shuajn mallin je familje per mua vella ADEM.

 25. esat says:

  o vlla te ni moft zoti ty site ki qef ti ishahalla te ni mon zoti se naki flladit zemrat tona me kto ilaji ishalla te shber bleft hallau ty

 26. Sabir Tota says:

  All-LLahu ju shpërbleft o vllezër muslimanë per gjithë kete mundë qe po e beni . All-llahu s v t , në kuranin famë lartë thotë,… O ju që besuat, kthehuni te All-llahu duke u penduar me besnikëri the fisnikeri të plotë . selam alejkum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *