Omer Bajrami

Omer Bajrami – Civilizimi i keqkuptuar

 1. O Zot gjendjen përmirëso
 2. Pa namaz nuk ka shpëtim
 3. Motra e përparuar
 4. Sprova më e madhe
 5. Ajo do të na ndajë
 6. Aksa në zemër të mbajë
 7. Gjendja në ummet
 8. Zgjohuni


Sharko/Download : civilizimi_i_keqkuptuar.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Omer Bajrami. Bookmark the permalink.

99 Responses to Omer Bajrami

 1. edita says:

  allahu ju shperbleft me te mira ne ket dunja dhe ne ahiret

 2. o musliman pershumvjet ramazani ALLHU ju ndihmofte gjith muslimaneve besimtare

 3. selamu alejkum allall ju qofte qe i kini nxjer keto ilahi te bukura

 4. nazmi says:

  allahu iu shperbleft o vllezer musliman qe jeni aktiv kudo por mos harroni se shperblimi i allahut esht shum i madh per qellim miret. > allahu esht me i madhi dhe nuk ka zot tjeter pos ti , allahu s, w, t, kathen ne kuranin kerim, ne nuk i kriuam egjinet dhe njerzit per asgje tjeter veq se te me adhuroin.!

 5. shefik says:

  selamu alejkum ju pershendes te gjith vellezerit muslimane neter rruzillin tokesore

 6. hatabi says:

  selamualejkum o vellezer mysliman allahu ju bekoft qe te gjithve

 7. besart jetishi says:

  Es-Selam Alejkum

  allahu Ju Shperbleft Me Te Mira Ne Kete Dynja Dhe NA Ahiret

  Zoti Te Shperbleft Me Xhenetin E Bukur

 8. blerita says:

  hey… pershnedetje nga un blerita ju falimenderohem per ket faqe qe e keni hapur ju bekoft zoti,tash e kuptova me tevertet se pervec allahut xh.sh nuk ka zot tjeter u be shkak kjo faqe me kto ilahie kaq bukur qe tingullojn un u binda hm… kur folshin prinderit e mi un mendonja se nuk e sht e evertet me mashtronin shoqeria hmm… tashe kuptova sa mbrapa jam jam mashtruarrr hm..:..-((a tha vall a llahu xh.sh do temi fal gabimet athua gjitha to mekate dotemi fal zoti hmm.. jam mashtruar shumm.. keq O ZOT ME FAL GABIMET QE I KAM BER DERI TASH DHE ME FAL QE UN KUR NUK BESOVA NE FJALET E TUA QE KE THEN NE KURAN shum keq u mashtrova me ket bot me moren shumm keq shoqeria naper kemb humba ghith cka a thua esht vonn per mua dua te di hmmm…u bera shok me te mir me shejtunin harova melejqt e zotit mendoja se xhdo gabim nuk do te shenohej per mua hmm… o zot sa jam mashtruar humba veteveten humba gjith ckaaa… por ndoshta nuk esht vonn ende per mue o zot un do te falem dhe do te falimenderohem per gjith cka ti me krijove ne ket bot ti je xhithcka per mue zoti im me fal me fal qe prinderve mi ja kum kthye fjalen kur sekuptova se ato e kan pasur per te miren time hmm… me falni por shpreha at qe e njeja ne zemer kjo isht soll pak nshkurtesa…..hmm. ah ah .. sikur te filloja nga e para hmmm… JU LUTREM O NJERZ O MOTRA O VLLEZER NENEN DHE BABEN TI NDERONI KUR FJALEN MOS JA KTHEHNI ah ah ZOT JU PERSHENDES NGA ZEMRA GJITHVE JU DUA GJITHVE MOTRA DHE VLLEZER ALLAHU XH.SH QOFT ME NE NXHDO HAP:-))

 9. blerita says:

  ME FALNI DUA QE TE DI MESESHUMTI PER FEN ISLAME SI MUNT TE ME NDIHMONI JU LUTEM…. KAM NEVOJ SHUM.. PER NDIHM…:-(

 10. selam alejkum ju qoft qe i keni nxjerr keto ilahi te bukura selam alejkum

 11. musliman_i@live.com says:

  eselamu alejkum allahu ju ruajt vllezer e motra muslimane kudo qe jeni allahu te shperbleft vlla omer shum ilahit e mira i ke vazhdo vlla kshu selamu alejkum te gjithve…

 12. ilirjana says:

  selam alejkum ilahi shumm te bukura

 13. ilirjana_ru says:

  Selam Alejkum Ilahi Të Bukura ALL-LLAHU Të Shperbleft Me Të Mira Ne Ket Dunja Dhe Në Ahiret

 14. Lirianna says:

  Selamu Alejkum
  All-llahu Ju Shperbleft Per Kto Ilahi Tmira
  Na Knaqenn:P

 15. Ardi-strugè says:

  selam Alejkum Vella Mysliman ZOTI JU SHPERBLEFT !!!

 16. muslimanja says:

  selam alejkum Allahu ju shperbleft , namazi eshte gjeja qe me se shumti , njeritu i duhet dhe qe gjithmon duhet ta fal pamarrparasysh ku gjendet. selam alejkum

 17. albatrit says:

  selam alekym allahu qoft i knaqur me ju o vllezer muslima me keto ilahi te mira selam alekym

 18. Roni says:

  hallall u koftt tybbe bravo bre

 19. melek says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft me xhenet inshalla ju uroj gjiha te mirat…

 20. ALAHU NA RUJT TE QITHVE PREJ TE KQIJAVE PO DUHET DHE NA TE RUEMI PREJ TE KQIAVE PER TA LARGUAR TE KEQIURIN DUHET ME ESTARKVULA ME LARGU E ME BISMILA I AFROJMI MELAQET E ALLAHYT TE DASHUR PRINDVE MUS JAV KTHEHENI FLAJEN E KEQE PO SAHERE DUHET FLAJET AM TE AMBELA MEJ PERDOR ME PRINDERIT E TON ELDHAHY NA RUN PREJ TE KQIJAVE E NAJ JEP BEREQETIN E NAFAKEN SHKA TA FITOJM ME FJALT TE AMBELA I FALIMDEROHEMI ADHAHUT TE GZUHUR. AMIN . JA ALLHA ALLAHU EHKBER.

 21. muslimanja says:

  ky komente eshte per bleriten:: I lutemm Allahut xh.sh qe ti fali te gjith komentatoret qe shkruan me pare dhe qe blerites nuk i kan dhe ashfar pergjigje se motrat muslimane e kan per detyre qe te ndihmojn ne rugen e islamizmit per hir te te dashurit te tyre te vetmit ALL-LLAH xheleshanuhu ve shelexhelaluhu. Blerita sigurish All-llahu eshte meshirplot dhe dyert e pendimit te Ai jan gjithmon te hapura deri ne diten e gjykimit, sapo degjova nji ders nga nje hoxhe i nderuar, qe me te verte me beri te lotoj , se nji njeri kishte qen shum mekatar saqe bente gjynahe vidhte genjente dhe shkonte ten nji hoxhe per konsultim dhe thonte jam penuar sdo me mekate e luste All-llahun ta falte ,dhe ai i dhoshte se All-llahu te ka falur , dhe perseri ai bente prap gjynahe dhe perseri kerkonte falje e keshtu me qindra her, dhe perseri pendohet , dhe hoxha i nderuar i thot o njeri dyert e rahmetit te meshires tek All-llahu jan te hapura der para dites te fundit te vdekjes , kjo do te thot qe kur nuk eshte von per tu penduar dhe nuk eshte von All-llahun ten me e madheruar se meshira e Tij ja kalon hidherimit te tij , sdo te thot qe ke kabuar dhe (thats it) , ska me, ti do te futesh ne xhehenem, jo vella i dashur jo ndero rug se kur seshte von Inshallahu teala te gjithve muslimaneve me besim te pamjaftushem i udhezon ne rugen e drejt mbi te gjitha ruajtjen nga mekatet dhe kushtin e dyte te muslimanizmit namazin namazin , se pa namaz nuk ka shpetim , se Allahu fut ne xhenet vet zemrat e pastra , dhe zemrat pastrohen vetem me namaz dhe ibadet , Allahu na befte prej tyre dhe na meshiroft me xhenet, allahu eshte me i madhi , paqja dhe shpetimi qoft mbi te derguarin ton te lavdishem dhe te gjith ato qe ndjekin salavate e te derguarit ton deri ne diten e fundit amin.
  Blerita sa per mesimet e islamit mjafton te fillosh duke lexuar Kuranin Famelarte me abdes dhe vemendje se eshte me te vertet sherues per zemren tende selamu alejukm .

 22. selam alejkum All-llahu ju shperbleft

 23. jeton says:

  selamu alejkum moter evellazer kamqef me fol me juve addi im eshete ky jetoni_hafizi@hotmail.com

 24. miqereme says:

  Zoti ju shperbleft per keto ilahija kaq te mira dhe ju shperbleft me xhenetin firdeus.

 25. shahadije says:

  zoti ju shprebleft juve gjith muslimont ku do qe jam me te mirat e ksaj bote edhe bont tjetr selamu alejkum

 26. jasin says:

  Zoti ju shperbleft me tmirat e ksaj bote dhe te hairetit..suksee gjithve muslimanve….selamu alejkum

 27. fati says:

  ALL-LLAHU ME MESHIREN E VET JU MSHIROFT JU DHE GJITHE IMETIN E MUHAMETIT S,A,V,S PAQA E MESHIRA QOFT MBI PEJGAMBERIN

  DHASGTE ALL-LLAHU QE NE KET JET DHE JETEN TJETER TE JEMI NE RRUGEN E ZOPTIT E TE NA BASHKON NE GJENETIN FIRDEZ, E SELAMU ALEJKIM

 28. kujtim says:

  selamu alejkum ju pershndes kujtim kastrati nga komuna e kamenices fshati karaqev ishalla allahu .xh.sh ju shperblen me kete recitim ose per dryshe me ket ilahi selamu alejkum gjidhve muslimaneve ane ban botes ku gjinden .

 29. Gëzim says:

  ZOTI te ndihmoft dhe te shperbleft me xhinetin me te mireni

 30. Enes says:

  Es Selamu Alejkum ‘Falenderimi i takon veten ‘All-llah’ut
  Mësherusit Falësit Gjithsish.

  OOo All-llah i im Kerkoj Ndimen tënde ne kët Bot dhe
  Naten e Varit Ma ndriqo edhe Ne Ahiret Me Xhennetin
  Firdous.me Pengamberin Mohamedin A.s
  Me Tako.

 31. luda says:

  selamu alejkum allahu ju shperbleft me te mira

 32. jeton says:

  s.a. all-llahu ju shperbleft shum shum te mira]

 33. bilali says:

  selamu alejkum vellezer emotra allahu ju rujt edheju ndihmoft kudo qe jeni allahu e shperbleft kete vella me keto ilahite bukura

 34. jeton says:

  selamu alejkum Allahu e shperbleft kete vellaun per keto ilahi edhe Allahu i shperbleft te gjith muslimant kudo qe jan

 35. Bujar says:

  oo zoti ju ruajt.. aminn

 36. vile says:

  deshta te kerkoj nga ju qe a esht von te filloj prap te falem sepse une jam falur shum kur kam qen me e re por tani nuk falem gjithqka kam ditur per fen ton gjitha suret i kam ditur por i kam harruar shumicen prej tyre ndoshta tani esht von te filloj prap ZOTI JU SHPERBLEFT

 37. burim salihu says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft me te mir ne jet e ne ahiret

 38. visar says:

  alla hi ju rujt per keto ilahi se keto naj gezojn shpirtin te gjithve muslimanve dhe te tjerve por pa ilahi smuj me nejt padegju alla hu ju shper bleft me xhenet firdous

 39. Sabahudini says:

  Esselamu alejkum verahmetullah
  Allahu ju shperblefte te gjithfe per mundin qe beni ne rruge te Tij. Pasi qe e lexova komentin e Blerites, mu kujtu nje ajet nga Kurani i Madheruar dhe desha te pergezoj ty moter me te, sepse Allahu iLartesuar ka thene :
  (Thuaj: “O robërit e Mi, të cilët e keni ngarkuar me shumë gabime (gjynahe) veten tuaj, mos e humbni shpresën ndaj mëshirës së All-llahut, pse vërtetë All-llahu i falë të gjitha mëkatet, Ai është që shumë falë dhe është mëshirues!”)
  Dhe une shpresoj te Allahu i Lartesuar se ti pasi qe je penduar me sinqeritet te Ai, padyshim se mekatet e tua do falen.

 40. VALBONA says:

  ALLAHU JU SHPERBLEFT ME GJENET U KNAQA TUJ NGU ILAHI VALBONA SESELAMU ALEJKUM TE GJITHVE

 41. besa says:

  Eselamun Aleykum motra te nderuara dhe vllezer musliman kudo qe jeni kam nderin qe i lezova keto fjal te bukura per juve secilit e inshallh jon vetem me zemer e me besim te plot islam allhu xh.sh esht nje e per veq tina tjeter nuk ka aj esht fales shum i madh nese pendohesh mee me zmeer te allhu edhe me bindjee ather mos mi persertit ato gjera te kqija jom shum e bindur se allahu do te na fal te gjithvee faljet me respect besa eselamun aleykum shum tee bukura ilahit vetem vazhdoni keshtu inshallh na bashkon allhu me pejgamber me dijeter me shehid e na mundeson xhenetin firdevs inshalh kudo qe ka besimtar na udhzon ne rrugen e ndrejt inshallh amin eselamun aleykum(K)

 42. lime says:

  Eselamu alejkym te gjithve muslimanve desha me i kallzu BLERITS ne qoft se don me teper me mesu per fen islame lexo kuranin familjar si qe tha MUSLIMANJA edhe hyn ne faqen SINQERITETI aty mundesh me mesu shum gjera per fen islame edhe desha me faliminderu te gjith muslimanet e muslimanet qe kendonj ilahi ALL-LLAHU i shprbleft me xhenet

 43. kujtim says:

  allahu ju shper bleft per ilahit tuaja ja uroj fiter bajramin

 44. Arjeta says:

  Selamu Alejkum All-llahu ju shperbleft me kto ilahi te bukura

 45. sadete says:

  allu esht ma mir jet tim kam qef me fol ju mu dihmu edh fati jets me trgu me gjet ku kysmetn vqe meak bismtra allut falmidret pr mir kuptim

 46. Lojra says:

  Ju flm, shum mir !

 47. donaaa says:

  es selamu alejkum allahu ju rujt te guith nmuslimanet kudo q ejan une jam vertet elumtur qe vizitoj ket web dhe jam krenanre e jam muslimane dhe qe praktikoj islamin

 48. luljeta says:

  Allahu ju shperblefte per te gjitha ilahite shkrimet eet gjitha njoftimet per mundesit bqe boni
  Per te dhan dijeni te gjithe muslimanet kudo qi jone,Allahu n akrijoje te adhurojme te ndihmojme ete jmei
  te mire per njeri tjetrin keshtu qe gjdo gje ne ket jete shperblehet ashtu si veprovet Allahu qofte m et gjithe juve.Amine

 49. mety says:

  shum mir allahu ju ndimoft

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *