Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi – Kur ezani na therret

 1. Ai eshte er-Rahman
 2. Digjen shtepite
 3. Koke ulur jam
 4. Kur ezani na therret
 5. Oj Fatime
 6. Shefaati per prinderit
 7. Si ta presim Ramazanin
 8. Vjen Meleku


Sharko/Download : NusretKurtishi-Kur_ezani_na_therret.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Nusret Kurtishi. Bookmark the permalink.

124 Responses to Nusret Kurtishi

 1. artoni says:

  SELAM ALEJKUM ALLAHU JU shperbleft per ket web faqe

 2. hashim says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi te bukra allahu ekber eselamu alejkum nga hashimi prizren

 3. amar.... says:

  es-selamun alejkum…. 13 (perkujto popullit tend)kur LLukmani duke keshilluar,birit te vet i tha:Odjali im ,mosi pershkruaj allahut shok,sepse idhujtaria eshte padrejtsia me e madhe! – 14 -Ne njeriun e kemi urdheruar per(sjellje te mira ndaj) prinderve te vet,sepse nena e vet e barti me mund pas mundi dhe pas dy viteve ia ndau gjinin(e porositem)Te jesh mirnjohes ndaj MEJE dhe ndaj dy Prinderve te tu,pse vetem tek une eshte kthimi juaj.- 17 -O Djali im, Fale namazin,udhroper pune te mira,e ndalo nga te keqiat,perballo me durim qdo gje qe te godet,vertet,keto jan nga qeshtjet me te preferuara. Sure-LLUKMAN-(ajetet)13.14.17.allahume g,firli umetin Muhammedin salallahu aleljhi te ala ve selem es-selamun alejkum ………….

 4. lulzim presheva says:

  ju pershedes te gjith qe kan mar pjes duke e kenduar keto ilahi pravo ju koft ishin shum ilahi te bukura veq te para me emrin e allahut

 5. Ardita says:

  Selamu alejkum motra dhe vllezer musliman Allahu u shperbleft me xhenet per keto ilahi jan shum shumm te mira pershendetje Ardita nga gjilani

 6. besniku says:

  selam alejkum ju pershendes dhe ju uroj shendet e hare ne dinin e ALLAHUT allahu na forcoft neve shiptorve te kosoves u bafshum me te vertet shembull i mir si muslima selam alejkum

 7. selam alejkum jeni shum te devotshem per ket din veq vazhdoni se qishtu e qojna shtetin perpara je jo si ata ne parlament qi i thojshin vetes patrijot e kan miratu ligjin mu martu gjinit e njejta turp esht ne ni vend qi ska pas kurr edhe jo qi se lejon feja as shkenca veq zot runa kjo osht sheja ma e madhe e kijametit.

 8. islami says:

  Esselam Alejkum une veq desha te ju pershendes te gjithve inshalla don Zoti e ju shperblen te gjithve me xhennet inshalla vazhdojm me nje rruge te mire edhe niher ju pershendes me pershendetje me te embel ESSELAM ALEJKUM

 9. Arben says:

  All llau ju sperbleft vllezer e mota besimtarë/e m xhenet el firdus

 10. lori says:

  bravo bravo veq vazhdo se qishtu shkon shteti perpara bravo klm selam alejkum

 11. Zaim says:

  Allahu te shperbleft o vlla i nderuar per keto ilahi shume te mira es-selamu alejkum

 12. majlinda says:

  SELAM ALEJKUM JU LUMT PER KETO ILAHI JENI SHUME TE MIRE ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRA NE KETE BOTE DHE NE AHIRET PAQIT FATE DHE LUMTURI NE JETE JENI NUMER 1 VEQ VAZHDONI KSHTU , JAM NJERA PREJ ATYRE QE I DUA SHUME DHE I KENDOJ ILAHIT POTHUAJSE TERE DITEN , SEPSE PADYSHIM PER TE GJITH ILAHIT JANE PASTRIM DHE USHQIM SHPIRTEROR, ALL-LLAHU EKBER ESTAGFURILLAH RABI GFIRLI GFIRLI!!! NA FAL TE GJITHVE GABIMET TONA , PADYSHIM SE TI JE FALES , TE LUTEM TE NA I FALESH MEKATET TONA NGASE NE ME SHUME MBESHTETMI NE SHPRESEN TENDE SES NE VEPRAT TONA GOD BLESS ALL ”ALL-LLAHU JU BEKOFTE TE GJITHVE!!!

 13. hamit says:

  allahi ju shperbleft per keto ilahi veq vazhdoni se jeni ma te miret

 14. Jasin says:

  Eselamualejkum si jeni o vllezer e ju motra muliman-e.
  O ALLAH ti je fales i don falsit na fal neve o krijues ti je një
  flas me goje pranoj me zemer se o ALLAH ti je një
  flas me goje e pranoj me zemer se Muhamedi a.s edhte i derguari i allahut.

 15. bibi says:

  nuk i harrojm nga duat vllezerit dhe motrat muslimane ne tere boten

 16. fatbardh says:

  e para esht e mir edhe tjerat por qe me ka pelqy mas shumti esht e 1para e mira dhe e pelqyerja ime me e mira tung tung ju puth fort te gjithve muslimanve ne bot

 17. kushtrimi says:

  eselamualejkm vllezer e motra zoti ju shperblefte per keto ilahi dhe kete mundes qe po na jepni te jemi me afer islamit allahu i shperblefte me gjenet te gjithe muslimanet.
  ZOTI te bashuar ne dergofte ne gjenet.

 18. mereme says:

  Selam Alejkum te gjitheve Muslimaneve kudo qe jane…Nusert Kurtishi Allahu te shperblefte per keto te mire qe po ban per popullin Musliman.
  vetem vazhdoni keshtu.Selam Alejkum

 19. Presheva says:

  es selamu alejkum allahu ju shperbleft per keto ilahi allahut xh.sh i qofshim fal. Aj I cili na ka ber te mundshme Qka me hanger Dhe Qka me pi. Qe na ka ber prej Fejs Islame e cilja kjo fe asht ma e pranushme Tek Allahu Xh.Sh

 20. AJSHE says:

  ES SELAM MUALEJKUM VELLA IDASHUR NUSRET VAZHDO KESHTU SE JE NE RRUG TE DREJT ZOTI TE SHPERBLEFT ME TANA TE MIRA<VELLEZER TE DASHUR DHE MOTRA TE DASHURA ME TE VERTET KEMI NEVOJ PER NJERZ TE TILL SE SHUM NA MUNGOJN RINIJA ESODIT KAN KEJT RRUG TE GABUAR DREJTOHUNI NE UDH TE ZOTIT SE ME TE VERTET JEMI SHUM GABIN ZOTI NA SHPERBLEFT ME XHENET TAN MYSLIMANVE JU PERSHENDES NUSERET VAZHDO SE JE ME I MITI EDHE KE NJE ZE SHUM TE VECANT KE ME JA ARRI CELLIMIN KESAJ DYNJAJE//JU PERSHENDES ME SELAM ME RESPEKTE NGA AJSHJA????

 21. naim says:

  Selam Alejkum -Allahu ju shpërbleft me të mira e inshalla të gjithë umeti i Resulullait në Xhetet .Edhe inshalla vazhdoni pore me lejehen e Allahu te madhe .Selam Alejukm Ferizaj

 22. eselam alijkum allahu ju shperbleft
  met mira ne xhenet
  kini za te bukur inshalla ne xhenet naknan ilahi
  veq vazhdo kshtu

 23. eselam alijkum
  allahu ju shperbleft me xhenet inshalla
  naknaqt me kto ilahi
  inshalla edhe ne xhenet naknan
  kshtu
  eselam alijum

 24. flamuriiii says:

  ALLAHU ju shperbleft per kete pun qe pe boni ZOTIN ju qoft ne xhenet

 25. vitia says:

  Selam Alejkum -Allahu ju shpërbleft me të mira e inshalla të gjithë umeti i Resulullait në Xhetet une deshtA mi ju thanen se qitni ilahit te reja sa me shpesh qi d alin e jo mas nimujit sepse mensur kadriu ekaqit ni iahi qe po teshtinke me kajt po me melodi qajo sasht mir po ju shtini ne ket veb qi me mujt qdo njeri gjdo besimtar qi ti merte eselam-alejkum nga vitia

 26. NEHATI says:

  Selam Alejkum Zoti qoft gjith mon mbi ne, dhe ne te kem me shir per te se aj esht nje per veq ti ska tjeter ,Allahu ju shperpleft me fjal te mira se ilahite jon shum te mira Selam Alejkum, LLashtica e GJilanit.

 27. selamu alejkum Nusret falemenderit per keto ilahi ALLAHU te shperbleft me xhenet inshalla

 28. al1a says:

  allahu ju shperbleft per keto ilahi shum te mira

 29. Shyhretja says:

  Selamu Alejkum We Rahmetullah Inshallah Allahu ju shperblen ne dunja dhe ahiret se vertet i këndoni mir ilahit Masha-allah Selamu Alejkum .

 30. Ferid says:

  Selam alejkum,shum web adresa e mir.Allahu ju shperbleft.

 31. shefqet says:

  e selam alejkum allahu u shperbleft per kete faqe qe jeni munduar ta krijoni e selam alejkum allai u shperbleft me xhenet ishalla

 32. Besa says:

  Selam Alejkum. ALLAHU ju shperbleft.Zeri yt te ben te ndegjosh edhe me tutje ilaht tuaja.S.A

 33. besart jetishi says:

  es-selam alejkum-allau ju shperbleft me te mirat ne kete dynja es-selam alejkum gjilan

 34. Lulzim says:

  eselam ajlekym rahmatullah zoti i madh i shpetovtë të gjithë muslaiman kudo qe jan ne per botë zoti i ndihmovtë atyve qe jan jetima pa prindë zoti i shpetoft prej kaderrev e tjer.. me pershendetje .. Lulzim Bajrami

 35. Lulzim Bajrami . fsh. Gjurkovc says:

  es-selam alejkum allau Ja Plecovt deshirat Dhe na ruajtë nga zjarri gjehnemit ja uroj Ramazanin të gjithve vllëzrive e motrav muslimane e allahu kabul të gjithve agjiruesve e selamu ajlekym

 36. halim says:

  selamu alejkum zoti ju shperblefte me xhennet

 37. Daki says:

  es-selam alejkum Zoti te shperbleft me xhenet dhe va uroj te gjithve
  Vllezerve e motrav muslimane Ramazanin allahu kabul te gjithve agjiruesve e es-selam alejkum

 38. mevlude says:

  selamu alejkum vella vashdo keshtu zoti te shperbleft me te mira.por rinai e sodit nuk mendo se do te vdesi po bej gabime pa ja ndal

 39. ????? says:

  hej shum tmira ilahit pasha zotin edhe ti nusret edhe burhani

 40. ilir demiri says:

  allhu ju shperbleft se na knaqt krejt me keto ilahi

 41. Alija says:

  selam alejkum all-ahu ju shperbleft me ket wep faqe esht e bukur shum me pelqen po edhe mir i kendojn keto ilahi pershendetje nga alija selam alejkum

 42. albina says:

  Mos e harroniAllahun\Allahu te ka kriju dhe prap te Ai kemi mu kthy inshalla Allahu na udhezonte gjith Muslimaneve kudo qe jemi

 43. ;; says:

  selam alejkum allahu ju shperbleft o musliman

 44. selam alejkum allau ju shperblevt mekta ilahi kaq te mira vllezrit xhaferi

 45. lilii says:

  Allahi ju shperbleft me xhenet jeni shum te mir kpo kontriboni per te rinjet me i hy islamit

 46. enveri says:

  ESELAMU ALEJKUM ALLAHU JU SHPERBLEFT PER KETO ILAHI TE BUKURA. FALENDERONIE ALLAHUN SHUM PER ZERIN QE JUA KA DHURUAR, E NE JU FALENDEROJME JUVE QE PO NA KNAQNI ME KETA ZERA TE BUKUR. PO ME PELQEJNE GJITHASHTU SHUME EDHE TEKSTET TE CILAT JAN PERSHTATUR MIRE DHE KEDNDESHEM ALLAHU JU SHPERBLEFTE TE GJITHEVE ME XHENNET, TE CILET KENI MARRE PJESE NE KETE PUNE TE HAJRIT SELAM!!!!!!!!!!!

 47. luli says:

  e selam alejkum

 48. Rexhep,Bujanoc says:

  Esselamu alejkum !!!
  All-llahu ju shpërbleftë me xhenetin Firdevs insha’Allah.
  Ilahitë janë të mrekullueshme dhe të past¨rta pa muzikë.
  All-llahu e ruajtë Nusretin !!!
  Përshëndetje me Selam nga Zvicra !!!

 49. MUHAMED,Bujanoc says:

  Esselamu alejkum

  All-llahu ju shpërbleftë për këto ilahi të mrekullueshme !!
  Selam !

 50. kanita says:

  esselam alejkum we rametullahi we berekatwhu All-llahu te shperbleft per keto ilahi kaq te mira se vertet shum njerz jan kthye ne fen islame ne fen e pastert ne fen e All-llahut xh.sh dhe te Muhamedit s.a.v.s se vertet ai qe e ndjek rrugen e drejt rrugen qe e ndoqi i dashuri yn Muhamedi a.s do jetoj ne paqe dhe ne gezime e lus All-llahu xh.sh qe te na bej prej atyre XHennetlive dhe te na dergoj ne XHennetin ”firdaus”, sepse vertet ai qe e ndjek ket rrug do te jet i shpetuar ne ket bot dhe ne boten tjeter ndersa ai qe nuk e ndjek kete rrug do te jet i humbur dhe i shkaterruar ne ket bot dhe ne boten tjeter keshtu qe punoni motra te nderuara dhe vellezer musliman qe te jemi ne XHennetin firdaus amin inshAllah esselam alejkum ju pershendes dhe All-llahu e shperbleft ”Nusret kurtishin”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *