Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi – Kur ezani na therret

 1. Ai eshte er-Rahman
 2. Digjen shtepite
 3. Koke ulur jam
 4. Kur ezani na therret
 5. Oj Fatime
 6. Shefaati per prinderit
 7. Si ta presim Ramazanin
 8. Vjen Meleku


Sharko/Download : NusretKurtishi-Kur_ezani_na_therret.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Nusret Kurtishi. Bookmark the permalink.

124 Responses to Nusret Kurtishi

 1. Es-selamu Alejkum We Rahmetull-llahi We Berekatuhu
  ************************************************************
  :D:D:D All-llahu AKBER me te vertet All-llahu xhel-le shanuhu eshte i madh
  shummme te miraa tu i ndigju u biklova se kto ILAHI sa te ombla te gjitha ilahit jane te mira e kure permendet emri i ALL-LLAHUT :'(
  po me vjen me qajt ma mir te qajem sod pere mekatet ton me lote se nestra me gjak:'( InshAll-llah All-llahu i plote foqishmi na fal mekatet
  se qfare denimi na pret SUBANALL-LLAH
  po ju pershendesi shume te gjith musilan ju dua duemi pere All-llahun
  ***–_–** ->Es-selamu Alejkum<-**–_–***MaR!i!GoOoNaaa kiss

 2. LuLzI says:

  eselamu alejkum allahu ju shperbleft per per ket faq qe e ken ba i shalla ju shperbleft per ket faq qe e ken ba jen met mir ne bot edh ne bot tjeter per ket ilahi.

 3. LuLzIm says:

  tung jen met miret ne bot qe e du shum allahun edh nusret kurtishi qe kendon shum buker edh i shalla allhu e shperblet ne gjenet.

 4. LuLzIm says:

  SELAM ALEJKUM JU LUMT PER KETO ILAHI JENI SHUME TE MIRE ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRA NE KETE BOTE DHE NE AHIRET PAQIT FATE DHE LUMTURI NE JETE JENI NUMER 1 VEQ VAZHDONI KSHTU , JAM NJERA PREJ ATYRE QE I DUA SHUME DHE I KENDOJ ILAHIT POTHUAJSE TERE DITEN , SEPSE PADYSHIM PER TE GJITH ILAHIT JANE PASTRIM DHE USHQIM SHPIRTEROR, ALL-LLAHU EKBER ESTAGFURILLAH RABI GFIRLI GFIRLI!!! NA FAL TE GJITHVE GABIMET TONA , PADYSHIM SE TI JE FALES , TE LUTEM TE NA I FALESH MEKATET TONA NGASE NE ME SHUME MBESHTETMI NE SHPRESEN TENDE SES NE VEPRAT TONA GOD BLESS ALL ”ALL-LLAHU JU BEKOFTE TE GJITHVE!!!

 5. suela says:

  ”Esselamu alejkum All-llahu te shperbleft per keto ilahi kaq te mira inshAlla All-llahu ju shperblen me XHennet el firdaus se vertet keto ilahi po na shtojn sado pak iman per motrat tona dhe vellezrit tan inshAlla don All-llahu e udhzohen te gjith njerzit amin inshAlla,Esselamu alejkum……….”

 6. Esma. Kanita. suela. shuajb. uvejs. sara. elmedina... says:

  ”Ju pershendesim me Esselamu alejkum me pershendetjen me te bukur islame ju pershendesim motra dhe vellezer musliman inshAlla All-llahu leshon meshiren e tij dhe na dergon te gjithve ne XHennetin firdaus.All-llahu na e pranoft namazin,hagjin kush ka mundesi me shku,agjerimin inshAlla All-llah amin amin. esselamu aeljkum . ? ……………………………

 7. iliri says:

  allahu te bekoft o nysret veq vazhdo me ilahi

 8. besar says:

  eselamu alejkum allahu te shperbleft me tanat te mirat je shum i mrekullueshem

 9. bekim says:

  ju lumt shum shum te mira kto ilahi ALL-LLAHU ju shpreblef me te mirat e xhenetit jan shum te mira edhe ju uroj suksese wetem wazhdoni s,alejkum ju pershendes bekiki

 10. Ummu Beka says:

  Zoti te bekoft per kta ilahi kaq te mrekullueshme veq vazhdo kshtu.Selamun alejkum.

 11. Ummu Beka says:

  ALLAHU XH.SH. JU SHPERBLEFT ME XHENETIN FIRDEUS.SELAM

 12. vera says:

  ju pershendet vera selam alejku Zoti i shperbleft me gjenet se me te vertet na knaqen me keto ilahi dhe ishalla ne gjdo pellemb te tokes mbushet me njerz te mir musliman se vetem kjo esht nji fe si i ndriqon zemrat tona muslimane dhe kam deshir te kam shok e shoqe qe e njohin fen me te bukr islame

 13. luljeta says:

  selam aeljkum we rrahmetulla we berekatuhu ilahi shum te mira elhamdulila allahu e shperbleft amin inshalla

 14. kaltrina says:

  Zoti ju shperbleft o njerez qa po mendoni kaq mir

 15. qeqa says:

  zoti ju shperbleft per ket ilahi veq vazhdoni hala me qit ilahija te reja

 16. IBN AMIR says:

  ZOTI TE SHPRBLEFT ME XHENET FIRDASU

 17. andrra says:

  selam kishe lute te xhithve te beni dua por mua jme ne kriz

 18. Radio Shqip says:

  I kam degjuar keto ilahi por nuk e kam ditur se Mensur Kurtishi quhet ky qe i kendon.
  Flm edhe per ket postim, pun te mbare !

  Selam Alejkum!

 19. esa says:

  Shum Ilahi e mir me vjen me qajt kur e ndegjoj ket Ilahi dhe ju kisha then te gjith te rinjeve musliman qe te ndogjoj sa me shum Ilahia e te falen per Allahun

 20. LIRIDON says:

  allahu xh.sh ju shperbleft

 21. sahit says:

  ju lutm kto ilahi shum tmira Allahu ju shperbletme xhenet veq vazhdoni Allahu ju dimoft.
  Allahu esht i vetem ai meriton Allurim

 22. Bashkim says:

  E Selamu elejkum alahu shperblef per mundin tand .

 23. skender says:

  ALLAHU NA UDHEZOVT TE GJITHVE NE RRUGEN DREJT

 24. skender says:

  O ZOT NA RRUAJ PREJ DJALLIT TASH ERDH VERA E MJER NE PER MOTRAT TONA SE SI DALIN ZVESHUR .NUK KAN FRIG ALLAHUT//ALLAHU I UDHEZOVT INSHALLA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *