Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi – All-llahu Ekber

 1. All-llahu Ekber
 2. Ardhja e Muhammedit s.a.v.s
 3. Begatite e All-llahut
 4. Esma ul Husna
 5. Ku humbi amaneti
 6. Malli per nenen
 7. Pendimi
 8. Ramazani


Sharko/Download : NusretKurtishi-All-llahu_Ekber.zip

Powered by eSnips.com
This entry was posted in audio, Nusret Kurtishi. Bookmark the permalink.

277 Responses to Nusret Kurtishi

 1. ekemi says:

  shum ilahi te mira per me nau qetsu zemrat tona allahu ju shperbleft

 2. Ilirjana says:

  Es-selamu Aljekumm Të Gjithë Vëllezer e Motra All-llahu Na Falt GJunahet Të Gjitha Nusret Shummmmmm Mir Këndon Bravoo Zanin shum Tmir eke InshAll-llah All-llahu Të Shpërblen Me Të Mira Në Kët Dynja Dhe Në Ahirett All-llahu Na Ruajt Tyy Edhe Gjithë MYslimanet Dhe Myslimanët Kudoo Që Gjenden All-llahu është Më I Madhiiiiiii ….

 3. tina says:

  selam alekum ju uroj te gjithve muslimaneve te gjith te mirat kan shendet lumturi gezim ne jet ishalla amin

 4. nderimi says:

  selamun alejkum vertet ilahi shum te bukura vertet na knaqen zemrat sa her qe i ndegjojm elhamdulilah qe na ka dhan allahu gjith kto te mira ,veshet qe ti ndegjojm, syt që tna lotojn dhe zemrat që tna i kuptojn se vertet u knaqa duke i ndegjuar
  hallall nusret vertet ke zë te mrekullushem mashalla
  selam alejkum

 5. -kosovarja- says:

  selamun alejkum . All-llahu e shperbleft Nusretin dhe gjith muslimanet kudo që jan .Nusret vertet ilahi te bukura vertet me vjen të qaj sa her që i ndegjoj kto ilahi po ma forcojn imanin
  elhamdululah që All-llh na e ka mundesu me i ndegju kto ilahi i pershendes të gjith motra e vllazni kudo që jan me selamu alejkum ve rahmetulla ve bereketuhu All-llahu ju rujt .

 6. kosovarja says:

  Es-selamun Alejkum vertet ilahi te bukura bravo Nustret
  All-llahu ju shperbleft .
  pra i pershendes gjith muslimanet kudo qe jan me pershendetjen me te bukur ne ftyren e tokes Es-selamun Alejkum ve Rahmetulla ve Bereketuhu dhe All-llahu ju rujt.

 7. fatmiri says:

  Eselamu elejkum te gjithve besimtarve islam ne mbar boten. E kam nje deshir nga te gjithe besimtaret musliman qendroni se bashku se me te vertet jemi me te miret dhe me te fortit se te gjithe pabesimteret tjere qe jane , pa marrre parasysh se nganjeher gabojme por prap se prap jemi me te miret dhe me te ditur me te ndershmit etj.tung te gjithve .ESALAMU ELEJKUM

 8. kimete says:

  Brravvoooooooo0 ju koft brre Nusrret shum kongt e mria wallain zoti ju shprrbleftt

 9. marigona says:

  All-llahu ju shperbleft për këto ilahia aq te bukura

 10. is-haku says:

  esselamu alejkum vllezer dhe motra, inshaAllah jeni mir kudo qe gjindeni…
  Allahu e shperbleft vllaun nysretin bajm dua per at, Allahu inshaAllah ja ruan zanin aq te mir e inshaAllah Allahu e shperblen me xhennetin firdeus qe po na i freskon zemrat me i ilahijet e tij shum te mira….
  wesselam
  is-haku nga zvicrra

 11. gazmendn says:

  shum mir valla zoti ju shperbleft

 12. umejsa says:

  es-selam Alejkum ALLAHU E SHPERBLEF ME XHENETIN FIRDAVS VLLAUN TON NUSRETIN me ket za te mrekullushem

 13. luljeta says:

  Es-selam alejkum Allahu inshalla e shperblen me xhenet se na knaqi zemrat me ilahi .dhe i pershendes gjith motrat ku do qe gjinden me selam alejkum we rrahmetulla berekatuhu se jeni ma te mirat allahu ju rujte amin inshalla.

 14. toni says:

  eselam ualejkum
  je pershendes me pershendetjen me te ngrot islame
  inshalla edhe ne te ardhmen do te kem kesi njerz te devotshem allahu te shperbleft.E INSHALLA ALLAHU NE UDHZON NE RRUG TE DREJT TE GJITHVE.AMIN

 15. °º٠ °•. °•. °•. (SeLaMaLEJkuM) .•° .•° .•° ٠º°

  Allahu ju pranoft lutjet tuaja, e ju sjellte paqe dhe dashuri juve Amin

  Qu’Allah swt vous bénisse, amine. Salam alykoum, …

 16. resa says:

  Es-selam Alejkum. Me te vertet ilahi shum te mira me tekst shum me veqant All-llahu ju shperbleft ju edhe gjith besimtaret Musliman kudo ne Bot

 17. qeqa says:

  Shum ilahija te mira zoti ju shperbleft

 18. nejla says:

  selam alejkum.hallall ju qoft per ilahit qe i kendoni.komplimente.pershendetje per ju nga struga

 19. sevdija says:

  vertet kemi mysliman te qoft e mbar rruga qe ke nis jeni mat mirt te lumt

 20. Shyrete says:

  Selamu alejlkum te gjithve , per ilahi e kam vetem nje fjale – Mash-Allah – Ilahit i kendon teper mire, Allahu te shperblefte me te mira i nderuar Vëlla Musliman .

 21. qlirim says:

  je nje kengetar shum shum i mir

 22. arjeta says:

  shum ilahi e mir Allahu ju shperbleft me Xhenet

 23. arlind says:

  Es-selam Alejkum.se pari i falemderohemi allahut xh.sh.qe na ka krijuar ne kete bot qe na ka dhan mundesi te dim se kca eshte e mira dhe cka eshte e keqa,allahu xh.sh na udhezoft ne rrugen e drejt te na hjek mendej nga rruga e keqe te na udhezon nga rruga e drejt.kjo me te vertet eshte nje ilahije shum e mir tash e kam ndegjuar me ka pelqyer shum sa qe me ka prek ne zemer u emocionava aq shum,allahu xh.sh i falt te gjith besimtaret kudo qe jan te na jep miresi,besimin te na bej te devotshen i pershendes te gjith besimtaret kudo qe jan gjithashtu edhe zotri nusretin qe e ka bere kete ilahije allahu ekber te mrekullueshen

 24. asim says:

  Allahu ta shperblefte per keto ilahi te bukura .me e bukura e ketyre ilahive eshte : fjalet e tyre qe jane lidhur shume bukkur por edhe personi qe i kendon kendon shume bukur , prekes : vazhdo keshtu se te ndjekim te gjithe ne muslimanet ne te gjith boten edhe ne ne shqiperi . selam alejkum

 25. ramizi says:

  es selam aljekyma o vlla shum mir ilhilja allhu shblefta nga gjynheta inshlla faleta nga meketa inshlla

 26. lulja says:

  Es-selam Alejkum. Allahu ju shperbleft me xhenet

 27. blerina says:

  ju lumt veq vazhdoni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *