Adem Ramadani – Kendo o Vella Kuran

Adem Ramadani – Kendo o Vella Kuran

This entry was posted in Adem Ramadani, Video. Bookmark the permalink.

60 Responses to Adem Ramadani – Kendo o Vella Kuran

 1. eselamu alejkum pershdetje per bith besimtaret musliman dhe ua lestoft agjerimin

 2. LinA says:

  uneee krkjoj fotoo te ramzaniT

 3. artur says:

  selamu alejkum pershendetje vellezer mysliman ju uroj muajin e shejte te ramazanit me agjerim sa me te leht ,adem ramadani doja te thoja le te vazhdon ne ket rruge ,mendoj se eshte njeri i mire iam adhurues shu i madh i tij …mbetshi dhe vazhdofshi me te mirat qe naj ka sjellur allahu

 4. graniti says:

  selam alekym vllezer muslimon ju uroj mujnin e bekuar te ramazanit allahu ishalla jav pranon agjerimn dhe lutjet tuaja dhe ja letsoft agjerimin soti ju shperbleft me shperblimin me te mir me gjenet selam alejkym

 5. lirik says:

  selam alejkum adem je shum i mir veq vazhdo e urime muaji i shenjt i ramazanit ishalla jav bon zoti kabull

 6. fjolla says:

  selamalejkum
  urime mujin e ramazanin

 7. .•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
  ::: (\_(\ …*…*…*…*…*…*…*……*…*…*.
  *: (=’ :’)::: { (*Es-SeLaMU aLEJkuM*) } :::
  •..(,(”)(”)¤…*…*…*…*…*…*…*…*…*…*.
  ¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
  Allahu eshte me i Madhi,Falenderimi i takon Allahut Svt Allahu ju shperbleft me Xhennet …

  Qu’ALLAH vous récompense pour ce que vous ferez Amine
  Gona

 8. arbnor says:

  selamalejkum
  urime muajin e ramazanit

 9. besart says:

  zoti ju rujt o adem pot bolqesh ftyra dil te dera se erdh pravera

 10. besart says:

  selama alkm e fala em der
  ojm allahun qe na krijoj ne ket bot un poezi pranver

  Ojë, pranverë, ojë bukuroshe,
  Skej m`skej e qoshë em qoshe,
  Bukurija të ndriqonë,
  Dashurija në ty lulzonë,

  Me Ty gëzohet kjo dynja,
  Gjdo gjallesë në Ty gjen sefa,
  Me ty gëzohen plakë e i ri,
  Me Ty gëzohen nënë dhe fëmi,

  Ngjallë gjallesa për bukuri,
  Ke hare dhe shumë knaqësi,
  Lulëzojn lulet gjithë sa ka,

  Fluturojnë fluturat, flutorojnë…,
  Lulë em lule, këngë këndojnë
  Bletat punonëjse gjthë vallëzojnë,
  Nepër lule mjalët tubojnë.

  Në pranverë qingjatë, blerojnë,
  S`bashku me delet në kullos shkojnë,
  Duk kërcyar, duk ladruarë,
  Me pranverë te bukur për tu gëzuar,

  Të gjithë të presim me mallëzim,
  Ti na vjen për shpetim,
  Bjen gjëlbërim dhe çdo knaqësi
  Na sjellë fryte dhe lumturi,

  Në Praverë shkojm ku buron kroni,
  Ku bind çdo send që ne e domi,
  Te gjithë shkojn ujë me pi,
  Dhe bariu me bagëti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *